Jak wybrać narożnik z funkcją spania? Porady i wskazówki

Jak wybrać narożnik z funkcją spania? Porady i wskazówki

Czym się kierować przy wyborze narożnika z funkcją spania?

Kupując narożnik z funkcją spania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim należy dobrze wybrać rozmiar narożnika, by zapewnić swojej rodzinie odpowiednie miejsce do wygodnego relaksu. Istotny jest też dobór właściwego materiału obiciowego – wygodne siedzenia i wytrzymały materiał na podłokietnikach, a także na tylnej części narożnika, to podstawa. Należy również zwrócić uwagę na funkcjonalność. Chodzi o to, by wybrać odpowiedni rodzaj mechanizmu rozkładania i rozsuwania, który będzie najwygodniejszy w użytkowaniu, a także wybrać odpowiednią ilość pojemników na pościel oraz oparć do siedzisk i oparcia.

Jaki rozmiar narożnika wybrać?

Przede wszystkim należy zdecydować, jaki rozmiar narożnika będzie najlepszy dla naszych potrzeb. W przypadku małych mieszkań, preferowane są narożniki o kompaktowych wymiarach. Na rynku są dostępne modele o szerokości od dziewięćdziesięciu do ośmiuset pięćdziesięciu centymetrów, oraz długości od stu sześćdziesięciu do stu pięćdziesięciu centymetrów. W przypadku większych mieszkań można zdecydować się na bardziej przestronne narożniki. Na rynku są dostępne modele o szerokości od stu dwudziestu do stu osiemdziesięciu centymetrów, oraz długości od stu trzydziestu do stu osiemdziesięciu centymetrów.

Jaki materiał obiciowy wybrać?

Przy wyborze materiału obiciowego do narożnika należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy zdecydować, czy materiał ma być trwały i odporny na zabrudzenia, czy ma być przyjemny w dotyku i miękki. Do wyboru mamy tkaniny, ekoskóry, skórę lub welur. Tkaniny są idealne do pomieszczeń, w których będzie dużo gości. Ekoskóra jest odporna na uszkodzenia i zabrudzenia, więc sprawdzi się w domach z dziećmi lub zwierzętami. Skóra jest bardzo elegancka i trwała, ale bardzo droga. Welur jest miękki w dotyku i dość trwały.

Jaki rodzaj mechanizmu rozkładania i rozsuwania wybrać?

Przy wyborze narożnika należy również zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu rozkładania i rozsuwania. Najlepszym wyborem będzie mechanizm typu Relax, gdyż jest on łatwy w użyciu, trwały i bardzo wygodny. Mechanizm Relax składa się z sześciu sekcji i trzech szyn, które zapewniają wygodne użytkowanie narożnika. Istnieje też możliwość wyboru mechanizmu wersa, który składa się z czterech sekcji i dwóch szyn, oraz mechanizmu klik-klak, który jest bardzo prosty w użyciu i łatwy do rozłożenia.

Jakie siedzisko wybrać?

Kupując narożnik, należy też zwrócić uwagę na siedzisko. W przypadku narożników z funkcją spania siedzisko powinno być wygodne i trwałe, by zapewnić użytkownikom komfortowe spanie. Można zdecydować się na siedzisko wykonane z pianki, która jest trwała i wygodna w użyciu, lub można wybrać narożnik z siedziskami wypełnionymi sprężynami falistymi, które zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała.

Jakie oparcie do siedziska wybrać?

Kupując narożnik, warto też zwrócić uwagę na oparcie do siedziska. W przypadku narożników z funkcją spania, oparcie powinno być wygodne i trwałe, by zapewnić użytkownikom komfortowe spanie. Najlepiej wybrać oparcie wykonane z pianki, która jest trwała i wygodna, lub z pokrytej skórą ekoskóry, która jest odporna na zabrudzenia i uszkodzenia.

Jakie oparcie tylne wybrać?

Kupując narożnik, trzeba też zwrócić uwagę na oparcie tylne. W przypadku narożników z funkcją spania powinno ono być wygodne i trwałe, by zapewnić użytkownikom komfortowe spanie. Najlepszym wyborem będzie oparcie wykonane z wysokiej jakości pianki, która jest trwała i wygodna w użyciu, lub z pokrytej skórą ekoskóry.

Jaką ilość pojemników na pościel wybrać?

Kupując narożnik, należy też zdecydować, jaka ilość pojemników na pościel będzie najlepsza. W przypadku narożników z funkcją spania, najlepszym wyborem będzie trzy pojemniki, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca na pościel. Narożnik z mniejszą ilością pojemników będzie mniej wygodny, a z większą ilością może być zbyt ciężki do przenoszenia.

Jakie dodatki do narożnika wybrać?

Kupując narożnik, można też wybrać dodatkowe akcesoria, które uzupełnią wystrój wnętrza. Należy jednak pamiętać, że dodatki powinny być spójne z całością aranżacji. W zależności od stylu wnętrza, można wybrać pledy, poduszki, narzuty, czy ozdobne poduszki. Można też dobrać do narożnika stolik kawowy lub stolik koktajlowy, które uzupełnią wystrój pomieszczenia i będą dodatkowym miejscem do odkładania rzeczy.

Jak dobrać kolor do narożnika?

Kolor narożnika z funkcją spania powinien być dobrany zgodnie z całością aranżacji wnętrza. Jeśli salon jest utrzymany w jasnych, stonowanych kolorach, dobrym wyborem będzie narożnik w odcieniu bieli, szarości lub beżu. Jeżeli salon jest bardziej kolorowy, można wybrać narożnik w intensywnej, wyrazistej barwie, np. czerwieni, granatu lub zieleni. W przypadku bardziej nowoczesnych wnętrz można zdecydować się na narożnik w odcieniach srebra lub złota.

Podsumowanie

Kupując narożnik z funkcją spania, należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Pierwszą kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, który zapewni swojej rodzinie odpowiednie miejsce do wygodnego relaksu. Następnie należy wybrać odpowiedni materiał obiciowy, który będzie odpowiedni do warunków panujących w domu. Ważne jest też wybranie właściwego rodzaju mechanizmu rozkładania i rozsuwania, który będzie łatwy w użyciu i wygodny w użytkowaniu. Trzeba też dobrać odpowiednie siedzisko i oparcie do siedziska, a także odpowiednią ilość pojemników na pościel. Dodatkowo można też dobrać akcesoria, takie jak pledy, poduszki, narzuty, czy ozdobne poduszki, a także stolik kawowy lub stolik koktajlowy. Na koniec należy dobrać odpowiedni kolor do narożnika, który będzie spójny z całością aranżacji wnętrza.